Bisiklet Merhaba… Bu Yaz Bisiklet Yazı!

Ailece yapılabilecek yeni bir hobi lazımdı!

0
712

Evet, bu yaz kesinlikle bisiklet yazı!

Hepsi İhtiyaçtan İşte…

Uzun zaman önce Astrofotografi’ye ara vermiştim. Ara vermiştim diyorum çünkü hep bir gün yine başlama isteğim bir kenarda duruyor 🙂 Elektro gitar ise epeyce ihmal ettiğim hobim oldu. Ailecek yaptığımız uzaktan kumandalı araba yarışlarına da son verince artık yeni bir hobi bulmanın zamanı gelmişti.

Sıra dışı hobiler seçtiğimin farkındayım. Bu kez kriterler şu şekildeydi;

  1. Hobi ailece yapılabilecek bir hobi olmalı
  2. Mutlaka sosyalleşme olanakları içermeli
  3. Doğada olmalıyız
  4. Spor yapmalıyız

… elbette bisiklet. Ailecek bisiklete binmeliyiz, doğada, mümkün olursa dağlarda… Dağ bisikletlerimiz olsun. Hep birlikte karar verdik ve

“Bu yaz artık bİsİklet yazı OLDU”.

Sizin aklınıza kriterleri okuyunca başka hobiler geldiyse yorum kısmına yazın lütfen. Okumaktan ve paylaşımlarınızı incelemekten mutluluk duyarım.

Mahallemizin Bisikletçisine Gidelim

Kararımızı verdikten sonra ve araştırma-geliştirme, minimum ihtiyaçları belirleme ve bütçe planlama adımlarını da tamamlayıp soluğu MAHALLEMİZİN BİSİKLETÇİSİ‘nde aldık.

Bahçeşehir Bisiklet Hastanesi
Bahçeşehir Gölet’teki Eski Bisiklet Hastanesi

İlk olarak oğlum Arda için bir Kron XC100 beğendik. Mekanik disk frenlere sahip ve 24″ lastikleri olan bu model Arda için ideal bir başlangıç bisikleti oldu. Aynı gün benim için bir Kron XC2000 sipariş ettik. Kendim için biraz bonkör davranmış olabilirim. Sonuçta uzun yıllar sonra kendime tekrar bir hediye alıyorum;-) Kron’un karbon modellerinden önce gelen orta-üst modeli ve gayet iyi bileşenlere sahip, kadrosu içime sinen harika bir bisiklet. Onun da siparişini verip Arda ile Bahçeşehir Gölet’te yeni bisikletinin tadını çıkarttık.

Sonraki hafta sonu artık ben, Arda ve Deren‘in eski Bianchi’si ile birlikte ailemizde 3 bisiklet olmuştu. Bisikletlerle Gölet’in tadını çıkardık. Yukarıdaki fotoğrafta Bahçeşehir Bisiklet Hastane’sinin eski dükkanını görüyorsunuz. Yeni yerleri bize daha yakın artık. Geçen hafta Bahçeşehir Pazartürk’ün altında yer alan mağazalardan birisine geçtiler. Çok da güzel oldu. Onlar için ayrıca bir blog yazısı paylaşacağım. Şimdilik sadece “Mahallenizin bisikletçisinden bisiklet alın. Tamire de oraya götürün.” diyorum.

Elektro gitar, astrofotografi ve uzaktan kumandalı off-road arabalar ile uğraşırken pek çok şey öğrendim. Bununla birlikte astrofotografi hariç öğrendiklerimi paylaşmayı ihmal ettim. Bu yeni hobi ise öyle olmayacak. Ailece başladığımız yeni hobimiz ile ilgili ne öğrendiysek, ne deneyimlediysek paylaşmak istiyorum.

Takip eden yazılarımda satın aldığımız ekipmanlarla ilgili bilgiler, hatalarımız, tecrübelerimiz, gittiğimiz rotalar ve paylaşabileceğimiz ne varsa kaleme almaya çalışacağım.

Sevgiyle kalın.

Unutmadan! 🙂

YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen adınızı buraya yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.