Bahçeşehir Gölet Bisiklet Turu

Kendi icadımız "Liderini Takip Et" oyununu oynadık.

0
599

Tüm aile her fırsatta Bahçeşehir Gölet’te zaman geçiriyoruz. Bence burayı Bahçeşehir yapan en önemli etken göletimiz.

Bahçeşehir Gölet Genişletilmeli

İçinde ve etrafında tek tek inşa edilen betonların kullanılabilir alanı her geçen gün daraltması ve bizi git gide daha sınırlı bir alana hapsetmesi çok üzücü. Bahçeşehir ve komşu mahallelerde nüfusun artması ile birlikte gölete talep artıyor. Bir yıl sonra bu videodaki gibi rahatça bisiklete binebilir miyiz? İnsanlar rahatça yürüyüş ve koşu yapabilirler mi? Gölet arazisi genişletilmek yerine daraltıldıkça bu pek mümkün olmayacak. Bu videoyu Pazar sabah erken saatlerde çektik. Üstelik Ramazan ayının etkisi ile daha az insan vardı. Hafta sonları bu park Bahçeşehir’e yetmiyor artık.

Göletin genişletilmesini ve yeşil alanın artmasını, içinde aynı şimdi olduğu gibi toprak zeminli yolların olmasını istiyoruz. Hepimizin, elbette beton sevdalılarının da çocuklarının, torunlarının ihtiyacı olacak olan, nefes alabileceğimiz parklarımız olsun istiyoruz.

Bugün Bahçeşehir Gölet’te “Liderini Takip Et” adını verdiğimiz oyunu oynadık. Çocuklar düşük bir tempoda farklı yerlerden geçerken beni takip ediyorlar. Videoyu neredeyse hiç kesmedik. Otuz dakikadan biraz fazla sürdü. Güzelim gölet manzarasına kıyamadık açıkçası. Eğer 30 dakikanız varsa haydi oynatma tuşuna tıklayın ve bizimle gölette tur atın.

Aile YouTube Kanalımız

Buraya tıklayıp YouTube kanalımıza abone olmayı da unutmayın 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen adınızı buraya yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.